Wróć   Forum samochodowe - opinie > Moto Sport > Formuła 1

Odpowiedz

LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Linki sponsorowane

stare 10-15-2009, 12:00   #1
Początkujący Kursant

Obstein 0
Domyślnie GP Brazylii 2009
Już 16-18 października odbędzie się trzydzieste siódme Grand Prix Brazylii i dwudzieste siódme na torze Interlagos. W stosunku do zeszłego roku na torze wprowadzono kilka zmian wpływających na bezpieczeństwo.
  • Zakręt nr 4: Za krawężnikiem zamontowano pas sztucznej trawy o szerokości dwóch metrów.
  • Zakręt nr 3, 7, 11: odnowiono odpływy wody z toru. Ta zmiana może być bardzo istotna związku z zapowiadanym deszczem podczas całego weekendu.
  • Zakręt nr 14: mur wokół łuku przesunięto bliżej i ustawiono równolegle do toru.
  • Wjazd do alei serwisowej: zwiększono grubość bariery z opon o 2 rzędy.
  • Mur pomiędzy stanowiskiem obsługi nr 18, a wjazdem do pit: zamontowano siatkę ochraniającą przed odłamkami.

Terminy:
16.10.2009
Trening 1 - 15:00
Trening 2 - 19:00
17.10.2009
Trening 3 - 16:00
Kwalifikacje - 19:00
18.10.2009
Wyścig - 18:00
Wyniki:
Podane po zakończeniu danej sesji.

Przypuszczam, że podczas tego weekendu nadal nie poznamy mistrza świata i wszystko rozstrzygnie się dopiero w kolejnym Grand Prix. Jenson Button może nie wytrzymać presji a to umożliwi Vettelowi walkę do samego końca. Czy to sie uda? Czy kierowcy Ferrari lub McLarena włączą się w walkę i realnie będą mogli zagrozić Vettelowi czy Buttonowi w zdobywaniu jakże ważnych punktów? Czas pokaże, a co Wy na ten temat myślicie?
Obstein jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-15-2009, 18:38   #2
zet
Administrator

Mój Nastrój: Cheerful
zet 10
Domyślnie
Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że podczas ostatniego wyścigu Mark Webber z Redbull wykręcił najszybsze kółko ze wszystkich kierowców. W samym wyścigu się nie liczył ponieważ miał problemy z bolidem jednak ten najszybszy czas okrążenia może świadczyć, że Redbull jeszcze bardziej udoskonaliło bolid i w Brazylii może być nr1. Z drugiej strony chodzą słuchy, że Brawn GP mają zadyszkę finansową i stąd też słabsza postawa ich kierowców w ostatnich wyścigach.
Coś mi mówi, że na Interlagos w 2009 "dziewice" nie będa się liczyły w walce o podium, a redbuliki wykoszą wszystkich. Mój typ na podium to vetel,webber i hamilton.
Jeśli chodzi o Roberta to albo nie ukończy wyścigu albo 12-13 miejsce. Jestem pewien, że szkopy wszystkie siły postawią na to żeby NikT Heidfeld zajął lepsze miejsce niż Robert Kubica bo nie mogą przeżyć, że nasz rodak ma juz kontrakt na przyszły rok.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-17-2009, 11:34   #3
zet
Administrator

zet 10
Domyślnie
Wczorajsze treningi cięzkie i słabe dla kierowców BMW Sauber. W obydwu sesjach treningowych Robert Kubica i Nikt Heidfeld po za top10. Oczywiście o niczym to jeszcze nie świadczy bo obaj kierowcy przyznają, że porządne testowali rózne ustawienia. Różnia do najlepszych to jednak ciągle te pół sekundy więc żadnego błysku nie widać.
Cieszy postawa Renault bo to przecież przyszły team Roberta. Tak jak w poprzednim poście przewidywałem sprawdza się, że redbule będa groźne. Dzisiaj o 19 sesja kwalifikacyjna więc zobaczymy co saubery wypodziły i jak się sprawdza nowy inrzynier Roberta. Wielką niewiadomą będzie także pogoda i to ona może rozdac karty na jutrzejszy start.
stare 10-18-2009, 20:20   #4
Początkujący Kursant

Obstein 0
Domyślnie
Już po wyścigu. Był on niezwykle emocjonujący. W dodatku niespodziewanie do walki o punkty włączył się Robert Kubica, który zajął zasłużone drugie miejsce w przedostatnim wyścigu Grand Prix Brazylii.
Najbardziej zdziwiła mnie ilość kierowców którzy swoje zmagania zakończyli już na pierwszym okrążeniu. Spodziewałem się tego w przypadku wyścigu podczas deszczu tymczasem mieliśmy naprawdę ładną pogodę.
Poznaliśmy też zwycięzcę tegorocznego sezonu. Jest nim Jenson Button. Oczywiście mu gratuluję jednak oczekiwałem zaciętej rywalizacji w ostatnim weekendzie F1 za 2 tyg. Wierzę że Button będzie chciał udowodnic że faktycznie zasługuje na tytuł mistrza i będzie zacięcie walczył o wygraną w wyścigu.
Obstein jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-19-2009, 12:30   #5
zet
Administrator

zet 10
Domyślnie
Super wyścig i super emocje. Kubica pokazał naprawde klasę i mocną psychikę. Koniec sezonu i widać, że zaczynają puszczać nerwy i dlatego było tyle kraks. Szkoda tylko , że Robert Kubica musiał oszczędzać silnik bo naprawdę była szansa za zwycięstwo. Gdyby nie utknął po 1 pit stopie za maruderami to naprawdę mogło być jeszcze ciekawiej.
Odpowiedz

Tagi
brazylii, formula, interlagos, kubica, wyniki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania