Wróć   Forum samochodowe - opinie > Moto Sport > Formuła 1

Odpowiedz

LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Linki sponsorowane

stare 08-25-2009, 11:47   #1
Uprawniony Kierowca

Mój Nastrój: In Love
R4z0r 0
Domyślnie Toyota odejdzie z Formuły 1?
Szef teamu Toyota John Howett przyznał podczas weekendu Grand Prix Europy w Walencji, że jego zespół wciąż nie ma zatwierdzonego budżetu na rok 2010.

Ta deklaracja wzbudziła falę negocjacji i spekulacji o możliwości wycofania się japońskiego koncernu z Formuły 1 przed rozpoczęciem przyszłego sezonu.

"Przedstawiliśmy zarządowi Toyoty projekt przyszłorocznego budżetu, ale wobec trwającego wciąż kryzysu w branży motoryzacyjnej zostanie on rozpatrzony dopiero po podsumowaniu wyników finansowych spółki w pierwszym półroczu. Decyzji spodziewamy się w połowie listopada" - powiedział w Walencji Howett.

Informacja ta zbiegła się z doniesieniami prasowymi na temat działań Franka Williamsa zmierzającymi do rozwiązania umowy na dostawę silników dla ekipy Williams-Toyota. Do tego z przedłużenia kontraktu z japońskim zespołem zrezygnował Włoch Jarno Trulli, wspominając w jednym z wywiadów, że prawdopodobnie kolejny koncern samochodowy odejdzie z Formuły 1.

W piątek, po drugim treningu przed GP Europy, doszło do prywatnej rozmowy Howetta z Robertem Kubicą, który po ogłoszeniu przez BMW pożegnania z Formułą 1, musi szukać nowego pracodawcy od nowego sezonu MŚ. Po tym spotkaniu pojawiły się spekulacje, że Toyota jest zainteresowana pozyskaniem Polaka do drugiego bolidu teamu, obok Niemca Timo Glocka.

interia.pl
R4z0r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-25-2009, 12:51   #2
zet
Administrator

Mój Nastrój: Cheerful
zet 10
Domyślnie
Po pierwsze to nie chciałbym Roberta w Toyocie. To tak jak z BMW. Team z ogromnym zapleczem finansowym, ale kompletnie bez jaj.

Po drugie to mam drobną uwagę, abyc nie wklejał tekstów żywcem z innych portali Przyjęliśmy tutaj zasadę, że wszystko piszemy sami. Korzystamy skąd się da, ale każdy tekst musi być przeredagowany żeby wyglądał jak autorski
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-25-2009, 17:01   #3
Administrator

Mój Nastrój: Relaxed
Flover 10
Domyślnie
Toyota pokazała w tym sezonie, że potrafi robić bolidy, mieli swoje 5 minut, tylko kierowcy nie sprostali zadaniu. Toyota to na pewno lepszy wariant niż BMW dla Roberta
Flover jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-25-2009, 18:05   #4
zet
Administrator

Mój Nastrój: Cheerful
zet 10
Domyślnie
Mówisz o sytuacji, gdy zdobyli dublet w eliminacjach? To nie kierowcy dali wtedy dupy tylko stratedzy Toyoty. Założyli im twarde opony w momencie, gdy wszyscy jechali na miękkich. Popieprzyli im tez pitstopz z tego co pamietam.
zet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-25-2009, 20:28   #5
Administrator

Mój Nastrój: Relaxed
Flover 10
Domyślnie
W pierwszej części sezonu wiele razy Toyota była w czołówce a mimo to i tak im się nie udało wygrać. Fakt, wtedy to była wina strategów
Flover jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
formuły, odejdzie, toyota

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania